Sanset Gıda

Toksöz Grup bünyesindeki Sanset, TMSF'den Eylül 2007 tarihinde Tadelle, Sarelle, Gol ve Sagra markalarını alarak gıda sektörüne adım atmıştır.

Küçük büyük herkesin damağında yer eden lezzetleri en kaliteli ve en doğal içerikle tüketicilerle  buluşturmaktadır.

Üretim tesislerinde yüksek sağlık ve güvenlik standartlarına sahip olan Sanset, üretimini dünyanın en zengin fındık bahçelerinin bulunduğu Karadeniz Bölgesi'nin Ordu ilinde gerçekleştirmektedir. 60 bin m2'lik bir alanda, yüksek standartlarda faaliyet gösteren fabrikanın üretim kapasitesi, 30 bin tondur. Sanset Gıda’nın Kırklareli’nde 168.626 m2 açık alana 90.957 m2 kapalı alana sahip yeni çikolata ve dondurma üretim tesisi  projesi 2017 yılında faaliyet geçmiş olup, Sanset Gıda bu projesi ile 2015 yılında yatırım teşviki sıralamasında en büyük yatırımcılar arasında yer almıştır.

 

    

    

Sanset ürünleri trans yağ, gıda boyası ve katkı maddeleri içermiyor. Üretimde “Doğala özdeş" olarak tabir edilen ve kimyasal reaksiyonlarla elde edilen vanilya esansı yerine, doğal bitkilerden elde edilen katkısız vanilya kullanılırken, Soya Lesitini hammaddesi satın alınırken de genetiği değiştirilmemiş soya olmasına dikkat ediliyor. Kullanılan fındığı, uzmanlar daha bahçedeyken seçiyor. Daha sonra özel yöntemle kavrulan fındıkları ürünlerinde kullanıyor. Sagra fındık kalitesine göre özel kavurma tekniğinden geçen fındıklar aroma, lezzet ve besin değerlerini kaybetmemekte. Sanset’in ürünlerinde kullanılan şeker, şeker pancarından elde edilmiştir. Fruktoz ve glikoz gibi şekerleri içermemektedir.

Sanset Gıda bünyesinde yer alan markalar; Tadelle, Sarelle, Gol, Zumosol, Pernigotti ve Pernigotti IL Gelato'dur.

            

Sarelle doğal içeriği ile bilinçli, araştırmacı ve kalite tutkusu olan özenli annelerin krem çikolata markası olarak konumlandırılırken, Tadelle günün her anında tüketilebilecek bol fındık ve yoğun çikolatalı bir üründür.

Televizyon karşısında, ders çalışırken, iş yerinde kısacası günün her saatinde tüketilebilecek olan Gol, ayrıcalıklı ambalajı ile elinizden hiç düşmeyecek.

Zumosol, % 100 taze sıkma portakal suyu, elma suyu, ananas suyu, mango-elma-üzüm suyu ve şeftali-üzüm çeşitleri ile evde sıkılmış meyve suyu ferahlığı sunuyor.

Pernigotti, Türkiye’nin 1 numaralı premium çikolata ve dondurma markası olmaya aday.

Pernigotti IL Gelato, Pernigotti’nin 159 yıllık çikolata ve dondurma üretimindeki deneyimi ve ustalığından doğan Pernigotti Il Gelato, dondurma tutkunlarını İtalyan lezzetiyle buluşturmaktadır.

Pernigotti çikolata 2017 yılında ürün ailesine Passioni serisini eklemiştir. Pernigotti, Passioni serisi ile çikolata severlere enfes İtalyan çikolatası deneyimi sunmaktadır.

www.sansetgida.com.tr