Vinero

Vinero, Toksöz Grup çatısı altında 2011 yılında bağcılık alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

Vinero Bağcılık 2150 dekar alanda bağcılık, zeytincilik ve meyvecilik yapmaktadır.

 

İşletmemizde 4 yıldır iyi tarım uygulamaları ve 1m x 1m sıkılığında dikim yapılmış olup bu şekilde strese dayanıklı kaliteli üzüm yetiştiriciliği yapılmaktadır.

170 hektar yüzölçümü ile dünyanın en büyük 1mx1m sıklığındaki üzüm bağlarından biridir.

Türkiye’nin ve dünyanın en özel bağlarından birine sahip olan Vinero, Çanakkale Eceabat’ta yer alan 21 odalı «Hotel Caeli» isimli  butik tesisinde bağ turizmi alanında da faaliyet göstermektedir.   

Her köşesinde sanatsal detayların bulunduğu ve dünyaca ünlü birçok sanatçının eserinin yer aldığı Hotel Caeli,  iç tasarımı ve dekorasyonuyla da ön plana çıkıyor

 

          www.hotelcaeli.com.tr

Vinero, Protea isimli kesme çiçek üzerine de odaklanmış olup, konusunda Türkiye’de ilk olma başarısını göstermiştir. Araziler gerekli olan iklim özelliklerinden dolayı Türkiye’nin Hatay bölgesinde özenle seçilmiş ve enkaliteli ürünler yetiştirilmek üzere tüm bilimsel çalışmalar yapılmıştı. Arazilere başlangıç olarak, Leucadendron Safari Sunset Gold Strike dikilmiş olup kısa zamanda farklı diğer cinsler ilave edilecek ve ürün çeşitliliği artırılmaya devam edecektir.

Çiçeklerimiz 2012 yılında itibaren gerekli olgunluğu ulaşmış ve dünya pazarlarına sunulmaya başlamıştır. Batofolora önümüzdeki yıllarda yüksek kalite standartları ve artan üretim çeşitliliği ile dünya Protea yetiştiricileri arasında en üst seviyeye ulaşmayı hedeflemiştir.