Sanovel İlaç

 

Sanovel, temelleri Eczacı Erol Toksöz tarafından 1983 yılında atılan yüzde yüz Türk sermayeli bir ilaç şirketidir. 30 yılı aşkın süredir ilaç sektöründe faaliyet gösteren Sanovel, bugün 1200’ü aşkın çalışanı ve modern üretim tesisiyle Türk ilaç sektörünü geleceğe taşımaktadır.

Üretime başladığı günden itibaren dinamizmi ve gelişime açık yapısıyla adından söz ettiren Sanovel, İnsan kaynakları ve AR-GE çalışmalarına yaptığı yatırımlarla Türk ilaç sektöründe söz sahibi olmuştur.

Sanovel İlaç Sanayii’nin Silivri Çantaköy’ de 3 Kasım 2001 tarihinde temeli atılan yeni ilaç üretim tesisi, tüm hatlarıyla Nisan 2006 tarihinde üretime başlamış, modern ve son teknoloji ile donatılmış yeni üretim tesisinin devreye girmesiyle birlikte, uluslararası pazarlarda yer almak üzere altyapı çalışmalarını ve yatırımlarını tamamlamıştır.

              

2005 yılından bu yana başta Balkan ülkeleri ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri olmak üzere yurt dışı faaliyetlerini sürdürmektedir. Gürcistan, Azerbaycan Kazakistan Kırgızistan, Özbekistan Rusya, Ukrayna,Irak, Arnavutluk, Türkmenistan faaliyet gösterdiği ülkelerdendir.Sanovel, 2017 yılı itibariyle Avrupa Birliği ülkelerinden ilk ihracatını İspanya’ya yapmaya başlamıştır. Sanovel İlaç 3-11 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen denetiminde,  dünyanın en büyük sağlık otoritesi kabul edilen FDA’dan onay almıştır. Bu büyük başarı sonrasında Sanovel İlaç,  Amerika Birleşik Devletleri’ne İlaç ihracatı konusunda önemli bir adım atmıştır.

Sanovel İlaç; Kardiyovasküler sistem, Solunum sistemi, Merkezi sinir sistemi, Gastrointestinal sistem, Antidiyabetik, Antihistaminik, Antiastmatik, Analjezik, Antiviral, Antifungal, Antibiyotik alanlarında yer alan ürünleriyle faaliyet göstermektedir.

Kaliteyi yaşam tarzı olarak benimseyen Sanovel; tıbbi etiği ön planda tutan, üretimde mükemmelliği hedefleyen, insana ve çevreye saygılı, müşteri memnuniyetini önemseyen, yenilikçi, değişime ve gelişime açık, kurumsal ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde bir kurum olmayı kendine ilke edinmiştir

Sanovel İlaç geliştirdiği dört ilaç formülasyonuna, Amerika Patent Ofisi’nden "patent" alan ilk Türk firması olarak önemli bir başarıya imza atmıştır. Sanovel’in, tamamen yerli sermaye ile geliştirdiği ilaç formülasyonları, Amerika’dan 2033 yılına kadar patent koruma hakkı elde etmiştir.

Kuruluşundan bu yana hızlı ve istikrarlı büyüyen Sanovel, Ar-Ge çalışmalarına önem vererek sektöre değer katmakta, Türk ilaç endüstrisinde; ciro sıralamasında Türkiye’nin en büyük ilaç firmalarından biri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

www.sanovel.com.tr