Eğitim Ve Yetenek Yönetimi

Eğitim ve Gelişim

Öğrenmenin sonsuzluğu, insana ne kadar az bildiğini gösterir.

                                                                                                 Edward Young

 

Toksöz Grup’ta eğitim ve gelişim süreçleri farklı öğrenme araçları ve yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir. Toksöz Grup çatısı altında bulunan Arven İlaç, Montero Gıda ve Verano İlaç şirketlerimizin her seviye, her pozisyonda bulunan çalışma arkadaşlarımıza güncel, dinamik ve değişen dünya ile uyumlu mesleki, kişisel gelişim eğitim ve öğrenme fırsatları sunulmaktadır.

Bu çerçevede Toksöz Grup eğitim ve gelişim için birden fazla okulun ve akademinin bulunduğu farklı meslek ve pozisyonların gelişimini desteklenen platformlar bulunmaktadır.

Toksöz Grup Satış Okulu

Saha satış ekibimize katılan tüm çalışma arkadaşlarımızın kıdeme dayalı mesleki ve kişisel gelişim süreçlerini destekleyen salon eğitimleri ile uygulayarak öğrenme ortamı sunan programlardan oluşmaktadır.

 • Temel Satış Becerileri Geliştirme
 • İleri Satış Becerileri Geliştirme
 • Farklıklar Anlamak
 • İleri Müzakere Becerileri
 • Etkin Sunum Teknikleri
 • İlişkilerde Duygusal Okuryazarlık…daha birçok mesleki ve gelişim programlarını kapsamaktadır.

 

Toksöz Grup Yönetim Okulu

Kurum çatısı altındaki iş ve insan yönetiminde bulunan ekip yöneticilerimizin liderlik becerilerini geliştirmek ve güçlendirmek adına tasarlanmış programlardan oluşmaktadır. 

Yönetim Okulu kıdem esaslı liderlik becerileri geliştirmek için;

 • Temel Yönetim Becerileri Geliştirime
 • Orta Düzey Yönetim Becerileri Geliştirme
 • İleri Düzey Yönetim Becerileri Geliştirme programları ile iş-insan yönetiminde gerekli olan bilgi ve becerilerin gelişimi iç ve dış eğitimler ile desteklenmektedir.

 

Geleceğin Adımları Akademisi

Yetenek Yönetimi süreçlerini başarı ile tamamlayan çalışma arkadaşlarımızın yönetsel yetkinliklerinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için bir araya geldikleri gelişim platformudur. Çoklu öğrenme materyallerinin kullanıldığı bireysel ve sınıf eğitimleri ile desteklenmiş uzun soluklu programlardan oluşan Geleceğin Adımları Akademisi, Toksöz Grup’un geleceğinde yer alacak iş-insan yönetim kademelerine mezunlar vermektedir.

Akademinin her bir katılımcının bireysel gelişimini destekleyen ‘’Gelişim Danışmanlığı’’ ile alanında uzman danışmanlar ile destek verilmektedir. Ayrıca üniversite iş birlikleri ile yönetim alanında uzman akademisyenler ve dış eğitmenlerle de süreç desteklenmektedir.

 

Toksöz Kampüs

Dijital Eğitim & Gelişim Platformu

Bilgiye ulaşma ve öğrenme sürecini, teknolojiyi kullanarak zaman ve mekândan bağımsız hale getiren dijital öğrenme platformudur. Toksöz Grup çatısı altındaki tüm çalışma arkadaşlarımızın bilgiye her an ulaşabilecekleri bireysel öğrenme alanı olarak tasarlanmıştır.  

Toksöz Kampüs ile zamandan ve mekândan bağımsız mesleki ve kişisel gelişim programlarının yanı sıra bilişim teknolojileri, hobiler, sağlık gibi farklı kategorilerde eğitim içerikleri yer almaktadır.  

Ayrıca Toksöz Kampüs’ te liderlik, kişisel gelişim gibi farklı alanlarda öğrenmeyi güçlendirecek önemli araştırmacı ve yazarların sesli makale ve sesli kitaplarından oluşan ‘’Sesli Kütüphane’’ bulunmaktadır.

 

Yetenek Yönetimi

 

 

 

 

 

Yetenek Yönetimi süreçlerinde Toksöz Grup çatısı altında bulunan şirketlerimizdeki var olan yeteneklerin kariyer ve gelişim planlamalarını yaparak;  hem insan kaynağımızı hem de organizasyonumuzu geleceğe taşımayı hedefliyoruz. Bu kapsamda, çalışma arkadaşlarımızın,  sistemli bir yaklaşım ile değerlendirilerek bir sonra ki adım olan kariyer yolculuklarında eğitim ve gelişim araçları ile destekleyerek geleceğe hazır olmaları sağlanmaktadır. Çalışma arkadaşlarımızın bireysel kariyer hedeflerini destekleyen bir yönetim anlayışı ile ilerliyoruz.

Yetenek Yönetimi süreci;

 • Yeteneklerin keşfedilmesi,
 • Yeteneklerin değerlendirilmesi
 • Yeteneklerin geliştirilmesi
 • Yeteneklerin kariyer planlamaları ile tamamlanmaktadır.